Arteterapia

Od dwóch lat Fundacja Medhouse angażuje się w poprawę sytuacji pacjentów oddziału pediatrycznego powiatowego szpitala w Rydułtowach z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim.

W systemie polskiego lecznictwa istnieje w tym zakresie luka systemowa, którą wypełniają – zgodnie ze swoją misją – wolontariusze fundacji, prowadząc zajęcia z arteterapii. Młodzież szkolna oraz słuchacze z Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku niemal codziennie odwiedzają chore dzieci, umilając im czas wspólnym czytaniem, zabawą, zajęciami plastycznymi czy przedstawieniami teatralnymi.

Ta forma pracy przynosi bardzo dobre efekty i daje wiele radości w czasie trudnego czasu choroby, łagodzi jej skutki i pozwala na szybszy powrót do zdrowia.

Zdjęcia z zajęć arteterapii